2023-01-15

Kezdőének:
Misekönyv 368. oldal
Az egész föld imádjon téged, Istenünk, és dicsérjen téged, zengjen nevednek éneket, ó Fölséges! (Zsolt 65,4)

Könyörgés:
Mindenható, örök Isten, te kormányozod a mennyet és a földet: hallgasd meg néped esdeklő imáját, és adj békét napjainkban. A mi Urunk, Jézus Krisztus a te Fiad által, aki veled él és uralkodik a Szentlélekkel egységben, Isten mindörökkön örökké.

OLVASMÁNY Izajás próféta könyvéből
A nemzetek világosságává teszlek, hogy üdvösségem légy.
Az Úr így szólt hozzám: „A szolgám vagy, Izrael, benned fogok megdicsőülni!”
Az Úr mondja ezt, aki már anyám méhétől fogva szolgájává tett, hogy visszavezessem hozzá Jákobot, és Izraelt köréje gyűjtsem. Így lettem becses az Úr szemében, és Istenem lett az erőm.
És mondotta: „Kevés az, hogy a szolgám légy, s fölemeld Jákob törzseit, és visszatérítsd Izrael maradékát. A nemzetek világosságává teszlek, hogy üdvösségem eljusson a föld határáig.”
Iz 49,3.5-6

Válasz: Íme, eljövök, Uram, * hogy teljesítsem azt, amit kívánsz. (7b. tónus.)
Előénekes: Várva vártam az Urat, * és ő lehajolt hozzám.
Új éneket adott az ajkamra, * Istenünknek zengő éneket.
Hívek: Íme, eljövök, Uram, * hogy teljesítsem azt, amit kívánsz.
E: Sem véres, sem ételáldozat nem kellett neked, * fülemet azonban megnyitottad.
Nem követeltél égő- és engesztelő áldozatot, * így szóltam akkor: „Íme, eljövök.”
H: Íme, eljövök, Uram, * hogy teljesítsem azt, amit kívánsz.
E: A könyvtekercsben lam írva áll, * hogy akaratodat teljesítsem.
Erre gyom, Istenem, * törvényed szívemet örömmel tölti el.
H: Íme, eljövök, Uram, * hogy teljesítsem azt, amit kívánsz.
E: Igazságodat hirdetem a nagy zösségben, * ajkam el nem hallgat, Uram, jól tudod.
Zsolt 39,2 és 4ab.7-8a.8b-9.10

SZENTLECKE Szent Pál apostolnak a korintusiakhoz írt első leveléből
Kegyelem nektek és békesség Atyánktól, az Istentől, és az Úr Jézus Krisztustól!
Pál, Jézus Krisztusnak Isten akaratából meghívott apostola és Szosztenész testvér köszönti Isten korintusi egyházát, a Krisztus Jézusban megszentelteket, a meghívott szenteket és mindazokat, akik náluk vagy nálunk segítségül hívják, Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak nevét.
Kegyelem nektek és békesség Atyánktól, az Istentől, és az Úr Jézus Krisztustól!
1Kor 1,1-3

Az Ige emberré lett, és itt élt köztünk. * Befogadóinak megadta, hogy Isten fiai legyenek. Jn 1,14.12b – 4g. tónus.

† EVANGÉLIUM Szent János könyvéből
Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűneit!
Abban az időben:
Amikor János látta, hogy Jézus közeledik feléje, így szólt: „Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűneit! Ő az, akiről én azt mondtam: Utánam jön egy férfi, aki megelőz engem, mert előbb volt, mint én. Én sem ismertem őt, de azért jöttem, és azért keresztelek vízzel, hogy megismertessem őt Izraelben.”
János azután így folytatta tanúságtételét: „Láttam, hogy az égből, mint egy galamb, leszáll rá a Lélek, és rajta marad. Én sem ismertem őt, de aki küldött, hogy vízzel kereszteljek, az mondta nekem: Akire látod, hogy rászáll a Lélek, és rajta marad, ő az, aki Lélekkel keresztel. Én láttam, és tanúskodom arról, hogy ő az Isten Fia!”
Jn 1,29-34

Pap: Imádkozzunk, testvéreim, a mennyei Atyához, aki Jézus Krisztust a nemzetek világosságává tette!
Lektor: 1. Hogy Egyházad Krisztus világosságát terjessze a földön!
2. Hogy Krisztus tanítványai a hit fényében éljenek és dolgozzanak!
3. Hogy a népek vezetői tiszteletben tartsák Isten törvényeit!
4. Hogy Jézusban mindenki felismerje az Isten Bárányát, aki elveszi a világ bűneit!
5. Hogy minden keresztény egymásra találjon szent Fiad oltára körül!
Pap: Urunk és Istenünk! Add kegyelmedet, hogy földi életünkben hűségesen kövessük Krisztust, a világ világosságát, és általa eljussunk hozzád, üdvösségünk forrásához. Aki élsz és uralkodol mindörökkön örökké.

Felajánló könyörgés:
Kérünk, Urunk, Istenünk, add, hogy méltón vegyünk részt ezekben a misztériumokban, mert valahányszor Fiad áldozatának emlékét ünnepeljük, megváltásunk műve folytatódik. Krisztus, a mi Urunk által.

Prefáció:
Évközi I-VIII. prefáció, Misekönyv 447-454. oldal

Áldozási ének:
Asztalt terítettél nekem, és kelyhemet pompás itallal csordultig töltötted. (Vö. Zsolt 22,5)
Vagy
Megismertük és hittük a szeretetet, amellyel Isten szeret minket. (1Jn 4,16)

Áldozás utáni könyörgés:
Urunk, Istenünk, áraszd szívünkbe szereteted Szentlelkét, hogy minket, akiket egyazon mennyei kenyérrel tápláltál, egyazon szeretet kapcsoljon össze. Krisztus, a mi Urunk által.

Holnapi olvasmányok

Tegnapi olvasmányok